Щоб запобігти помилок у виборі професії та допомогти учневі правильно вирішити проблему професійно­го вибору покликана профорієнтація.

Фахівцями відділу активної підтримки безробітних 3 листопада 2015 року для учнів Надвірнянської школи-інтернатбули проведені теоретичні та практичні заняття в аспекті профорієнтаційної роботи. “Народна мудрість говорить: щасливий той, хто радісно йде на роботу і з радістю повертається додому. Але, щоб іти радісно на роботу, треба одержувати від неї задоволення, а це залежить від обраної професії” - з такими словами розпочала захід Іванна Зінченко —фахівець І- категорії з питань зайнятості населення. На початку заходу була проведена інформаційна година "Світ професій", де фахівець ознайомила учнів з професіями минулого, також надавалась психологічна консультація "Яка професія Вам підійде найкраще". Для кращого запам'ятовуванняприсутнім були представлені плакати із видами типу професій. Учням було цікаво дізнатися про ринок праці, про престижність робочої професії, про можливість навчання за різними професіями. Школярі також практично попрацювали із інноваційним проектом державної служби зайнятості «Профорієнтаційним терміналом», розміщеним у кабінеті. Йшлося про можливість ознайомлення з довідниками навчальних закладів України, інформацією про професії, які мають попит на Івано-Франківщині, пропозиціями роботи по країні та з іншою корисною інформацією, яка допоможе випускникам свідомо обрати свій майбутній фах.

Надвірнянської школи-інтернат

Провідний фахівець Уляна Півторанюк провела з учнями школи-інтернат практичні заняття, в яких використовувались різнозноманітні ігрові та розвивально-інтелектуальні вправи, школярі виконували тестування за допомогою методик професійного спрямування та здатності до виявлення виду, типу професій, придатності до певної трудової діяльності. Вони розповідали про свої захоплення та про професію своєї мрії.

Практичний психолог Михайло Бевзюк та соціальний педагог Наталія Дмитрук подякували спеціалістам та висловивили пропозицію і надалі проводити роботу для учнів школи, адже корисна інформація та бесіда не зашкодить навчальному процесу, а навпаки допоможе зорієнтуватися учням в майбутньому та серйозно замислитись над вибором фаху.

Заняття для учнів Надвірнянської

Відділ активної підтримки безробітних
Надвірнянського РЦЗ

Додати коментар