Історія і сучасність українського народу – це подвиг Героїв, які є взірцем самовідданої боротьби, самопожертви та патріотизму, Героїв, хто інтереси України та її державності поклали вище за власне життя, добробут і благополуччя своїх рідних та близьких і були вірними своїй ідеї до останнього подиху. Саме, 23 травня є Днем Героїв, який всі свідомі українці відзначають вже понад сімдесят років. Свято Героїв встановлено в пам’ять відважних борців, які загинули саме у травні – засновника та Провідника ОУН, полковника Євгена Коновальця, ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського, керівника української національно-визвольної боротьби Симона Петлюри. Покликання цього дня – відродити в українців героїчний дух минулих поколінь – лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН, Героїв Небесної Сотні, війни на Сході України з московським окупантом.

Вже за доброю традицією в цей день в Надвірній біля пам’ятного знаку Героям УПА Марті і Миронові Свідрукам відбулись урочисті заходи. Вшанувати пам’ять Героїв, які полягли в ім’я України, завітали керівники міста та району, вояки районного проводу Братства ОУН-УПА, учасники російсько-української війни, викладачі та курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею, студенти Надвірнянського коледжу НТУ, представники громадських організацій, установ, підприємств та громадськість.

Сьогоднішні заходи розпочались з урочистого виконання Державного Гімну України. Представники влади та вояки ОУН-УПА вшанували пам’ять полеглих Героїв України покладанням квітів до пам’ятного знаку Героям УПА Марті і Мирону Свідрукам та хвилиною мовчання. Декан Надвірнянського деканату УГКЦ отець Андрій Бакота, Декан Надвірнянського деканату УПЦ Митрофорний Протоієрей Олег Траско та отець Андрій Василів Надвірнянського деканату УГКЦ відправили панахиду за Героями України, які поклали своє життя на вівтар свободи і незалежності нашої держави.

Міський голова свій виступ розпочав з вислову Євгена Коновальця: «Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном Героїв і Борців». Зіновій Андрійович зауважив, що в історії України є багато періодів, коли свобода нашого народу була під загрозою, проте почуття власної гідності і прагнення до волі завжди жили в серцях українців. Щоразу в кожному поколінні народжувались Герої, котрі піднімались на боротьбу і ставали на захист своєї землі. Наша земля породила таких славних Героїв, які колись казали, що прийде час і один буде говорити: “Слава Україні!”, а мільйони відповідатимуть: “Героям слава!”. І цей час настав. Ми маємо плекати своє, ми повинні знати своїх Героїв. Історія хліба не дає, але історія дає гідність. Ми не маємо права забувати Героїв, які поклали своє життя на вівтар незалежності України. Спомин про Їхню велич завжди залишатиметься святим дороговказом для не одного покоління патріотів нашої держави.

Голова Надвірнянської РДА Олександр Кеніз, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак та міський голова Зіновій Андрійович вручили відзнаки та грамоти учасникам бойових дій та воякам УПА за мужність, патріотизм, активну громадянську позицію та з нагоди Дня Героїв. Зокрема відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» нагороджено Василя Михалківа, Михайла Богдана, Ігоря Бакоту, Романа Колижнюка, Василя Умайла, Володимира Дудуру, Володимира Свідрака, Дмитра Винниченка, Дмитра Білавича; відзнакою Івано-Франківської ОДА та обласної ради «За бойову звитягу» нагороджено Дмитра Паньківа, Василя Томина, Михайла Дирду, Максима Цимбалюка, Михайла Квятковського, Юрія Дзебчука, Бориса Гошка, Ігоря Іроденка, Тараса Іроденка, Андрія Ломпаса, Дмитра Настюка; відзнакою Надвірнянської районної ради «За заслуги перед Надвірнянщиною» нагороджено Юрія Марчинського, Степана Косюка,Дмитра Кметюка, Богдана Дем’янчука, Олексія Білоуса, Василину Гринюк. Спільними грамотами Надвірнянської РДА, районної та міської рад відзначено Анатолія Недоступа, Дмитра Дзебчука, Богдана Ткачука. Подяку голови районної ради вручили Тарасу Мелиху. Під час заходів звучали патріотичні пісні у виконанні солістів та ансамблів художньої самодіяльності Надвірнянщини.

Додати коментар