Сьогодні біля пам’ятного знаку Героям УПА Марті і Миронові Свідрукам відбулись заходи з відзначення Дня Героїв України за участі представників районної та місцевої влади, вояків районного проводу Братства ОУН-УПА, воїнів АТО, громадських організацій, установ, підприємств та громадськості.

Надвірна відзначила День Героїв України

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як Свято Героїв, оскільки саме цього дня в 1938 році загинув провідник ОУН полковник Євген Коновалець, та в травні своє життя у визвольній боротьбі віддали засновник ідеї українського націоналізму Микола Міхновський та Головний отаман армії УНР Симон Петлюра. Це свято було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму воїнів княжої доби, українських козаків, гетьманів, гайдамаків, Українських Січових Стрільців, вояків Української Галицької Армії, Армії УНР, Героїв Крут, Героїв Базару, членів ОУН, вояків Української Повстанської Армії, Героїв Небесної Сотні, Героїв, які віддали своє життя за Україну в російсько-українській війні. Цей день є нагодою ще раз зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу славетних предків, які героїчними звершеннями здобували й відстоювали українську незалежність.

Надвірна відзначила День Героїв України

Голова Надвірнянської РДА Олександр Кеніз, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, заступник міського голови Василь Василенко та представники районного проводу Братства ОУН-УПА поклали корзини з квітами до пам’ятного знаку Героям УПА Марті і Мирону Свідрукам та хвилиною мовчання вшанували всіх полеглих за свободу та незалежність України. Всечесні отці відправили панахиду за загиблими Героями та патріотами України. Голова районного проводу Братства вояків ОУН-УПА Михайло Юркевич поділився спогадами про самовіддану боротьбу повстанців на території міста Надвірна в роки національно-визвольних змагань. Вокальний гурт вояків УПА «Заграва» виконав пісні «Коновалець» та «Черемшина», на слова “Марка Боєслава”, присвячені Марті Свідрук, псевдо «Черемшина».

Надвірна відзначила День Героїв України

Міський голова у своєму виступі зауважив, що історія і сучасність українського народу – це подвиг Героїв, які є взірцем самовідданої боротьби, самопожертви та патріотизму, Героїв, хто інтереси України та її державності поклали вище за власне життя, добробут і благополуччя своїх рідних та близьких і були вірними своїй ідеї до останнього подиху. Одним із найвеличніших прикладів жертовного служіння українській нації є учасники ОУН-УПА, які золотими літерами вписані в скрижалі історії України і назавжди залишаться в пам’яті нашого народу. Зіновій Андрійович розповів про героїчне життя та трагічну смерть корінних надвірнянців Марти і Мирона Свідруків – людей з легенди, національних героїв та гордість міста Надвірна, які свідомо обрали шлях боротьби з любові до України та ненависті до чужинців, котрі зазіхнули на рідну землю. Завершуючи свій виступ, міський голова наголосив, що для Героїв України, які заплатили своїм життям за волю та свободу нашої держави, величним монументом стане Могутня Незалежна Самостійна Соборна Українська Держава, про яку так мріяли цілі покоління українських патріотів.

Надвірна відзначила День Героїв України

Представники районної та місцевої влади вручили відзнаки «За бойову звитягу»,«За заслуги перед Надвірнянщиною” та грамоти учасникам АТО, а також подяки воякам УПА за сумлінне самовіддане служіння Україні, проявлений героїзм у боротьбі за Волю і Єдність нашої держави. Учасник АТО Юрій Остапчук передав вітання від усіх бійців, які зараз несуть службу на Сході України.

Надвірна відзначила День Героїв України

Надвірна відзначила День Героїв України

Надвірна відзначила День Героїв України

Надвірна відзначила День Героїв України

Надвірна відзначила День Героїв України

Надвірна відзначила День Героїв України

Надвірна відзначила День Героїв України

Додати коментар