Приклавши титанічних зусиль, об’єднавши сили Надвірнянської міської ради, комунальних, рятувальних, аварійних та відновлювально-будівельних служб, за 4 дні після бурівею, який пронісся містом 20 червня, зробивши, здавалося б, неможливе, місто Надвірна поступово повертається до свого звичного життя. Відновленню захоплено практично всі об’єкти, які зазнали ушкоджень внаслідок стихії. Всі ці об’єкти не залишені поза увагою і перебувають на чіткому особистому контролі міського голови Зіновія Андрійовича. Роботи по ліквідації наслідків стихії не зупиняються ні на хвилину.

Головне завдання сьогодні є проведення ремонту багатоповерхових будинків житлового фонду міста, пошкоджених внаслідок буревію. Станом на сьогодні житловий фонд відновлений практично на 70%. Силами покрівельних бригад КП «Надвірнянський житловик» та СПД Туріва В.Ф. з 36 будинків відремонтовано вже 25, а саме: Франка, 10, 2, 3; Крушельницької, 2; Котляревського, 5; В.Великого, 2; Грушевського, 9, 10, 14; Коперніка, 1; М.Черемшини, 3, 5, 7, 12; Кобринської, 8, 10, 11, 13; Руднєва, 1, 2, 15, 21, 22; Мазепи, 23 та К.Левицького, 2. На даний час відновлюють покрівлі будинків в мікрорайоні Ломоносова та продовжують роботи на будинку №21 по вул.Мазепи. Покрівельні бригади працюють, не покладаючи рук, щоб якнайшвидше унеможливити затоплення квартир, внаслідок атмосферних опадів.

Через стихію частково постраждало водно-каналізаціне господарство, зокрема на водозаборі І підйому через сильні пориви вітру пошкоджено дах операторної та електросилової підстанції №433; знесено залізобетонну опору та пошкоджено 4 лінії електропередач; на ГКНС пошкоджено дах електросилової підстанції ТП-1; на очисних спорудах – дах приміщення операторної та лабораторії. Сьогодні до завершення підходять відновлювально-будівельні роботи по даних об’єктах. Варто зазначити, що одразу після стихії керівництво та працівники КП «Надвірнаводоканал» оперативно спрацювали, завдяки чому в місті вже менше як за годину повністю було відновлено постачання питної води.

КП «Надвірнакомунсервіс» на даний час активно працює над відновленням вуличного освітлення, яке було пошкоджено на 80%. Ряд житлових масивів та мікрорайонів міста вже освічуються в нічний та вечірній час. Проте, залишаються ділянки, де буревій завдав таких руйнацій, що на сьогодні потрібно фактично провести нове будівництво мереж вуличного освітлення. З цією метою працівники КП «Надвірнакомунсервіс» розчищають від повалених дерев все місто по периметру, зокрема останніх два дні роботи проводяться в міському парку ім.І.Франка, а також вул.Соборна та вул.Мазепи.

Велику допомогу надають рятувальні підрозділи МНС в м.Надвірна, які розчищають приватний сектор, мікрорайони Ломоносова та Руднєва, міський парк та зону відпочинку від повалених дерев. Не залишився і поза увагою приватний сектор міста. Керуючись Протоколом засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 22.06.2016 року та розпорядженням міського голови від 20.06.2016 року №68-р “Про створення комісій по ліквідації стихійного лиха (буревію) в м.Надвірна” апаратом міської ради спільно з депутатським корпусом проводиться обстеження будівель в м.Надвірна, які пошкоджені стихією 20.06.2016р.

Внаслідок сильних поривів вітру та шквалів повалено багато опор, обірвано лінії електропередач. Станом на 24 червня є поодинокі випадки звернень жителів міста про відсутність електроенергії. Практично електропостачання в місті відновлено, проте бригади ПАТ “Прикарпаттяобленерго” Надвірнянського РЕМ працюють на декількох об’єктах, адже сьогодні мережа електропостачання на деяких ділянках потребує практично нового будівництва, а це відновлення кілометрів ліній електропередач, встановлення опор.

Міський голова запевняє, що жоден об’єкт в місті, який постраждав внаслідок стихійного лиха, не залишиться поза увагою. На даний час направлено всі можливі сила для відновлення повної життєдіяльності міста.

Міський парк ім.І.Франка

Надвірна стихія

Надвірна стихія

Надвірна стихія

Надвірна стихія

Надвірна стихія

Надвірна стихія

Надвірна стихіяБудинки №14 по вул. Грушевського та №15 по вул. Руднєва

Надвірна стихія

Надвірна стихіяБудинок №1 по вул. Руднєва

Надвірна стихія

Надвірна стихіяБудинки №5 та №7 по вул. М.Черемшини

Надвірна стихія

Надвірна стихіяБудинок №2 по вул. Франка

Надвірна стихія

Надвірна стихіяБудинок №10 по вул. Грушевського

Надвірна стихіяБудинок №5 по вул. Котляревського

Надвірна стихіяМікрорайон Ломоносова

Надвірна стихіяВідновлення електропостачання в місті

Надвірна стихіяВулиця Мазепи

Надвірна стихія

Надвірна стихія

Додати коментар