7 квітня християни відзначають одне з найвеличніших Богородичних свят – Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Саме в цей день Ангел Господній приніс благу вість Діві Марії, сповістив їй про народження Спасителя світу. Парафіяни Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії у м.Надвірна святкують 7 квітня храмовий празник. Цьогорічне храмове свято в м.Надвірна було особливе, адже святкове богослужіння правилось під звучання дзвонів карильйону.

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Карильйон – це ударний музичний інструмент, що являє собою набір точно налагоджених дзвонів з механічним керуванням. На карильйоні грають вручну за допомогою спеціальної клавіатури, сполученої зі дзвонами і розташованої поруч. У випадку фортепіанної системи клавіш це дає змогу виконувати не лише передзвін, а й складні музичні твори. В Україні є тільки декілька карильйонів: дзвіниці Михайлівського Золотоверхого собору, Спасо-Преображенського собору в Києві, Гошівський карильйон, а також пересувний, створений братами Сергієм і Леонідом Ботвінками.

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Саме звучання останнього мали змогу почути надвірнянці та гості нашого міста. Релігійні твори та мелодії українських народних пісень на ньому виконувала Ірина Рябчун із Києва. Пані Ірина – поки єдина в Україні жінка карильйоністка. На незвичних дзвонах грає 9 років. Спеціальну освіту здобула у Бельгії.

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Декан Надвірнянський Андрій Бакота привітав всіх зі святом та висловив щиру подяку міському голові Зіновію Андрійовичу та директору ДП «Надвірнянське лісове господарство» Руслану Осташуку за організацію та надання можливості почути твори сакрального мистецтва у звучанні дзвонів карильону біля Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії.

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Додати коментар

Дивіться також

Тривають роботи по відновленню дорожнього полотна вулиці Коперніка

На даний час активно тривають роботи по відновленню дорожньої інфраструктури міста. При розробці Програми соціально-економічного розвитку спільно з депутатським корпусом та громадою міста визначено перелік об’єктів, де є потреба

Надвірнянщина відзначила Міжнародний день захисту дітей

Обов’язок усіх батьків - це любити, захищати, виховувати свою малечу. Особливу увагу малюкам Надвірнянщини відвели 2 червня бо саме в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Низка заходів, танці і веселощі та безліч розваг - усе для того, щоб зробити свято, тим, за ким майбутнє.

Модернізація мереж зовнішнього освітлення м.Надвірна

Останніми роками в м.Надвірна активно проводяться роботи по будівництву нових мереж вуличного освітлення, реконструкції, відновленню та модернізації існуючих ліній, адже вуличне освітлення – це перш за все, безпека мешканців у вечірній і нічний час. На сьогодні протяжність мереж вуличного освітлення становить

В Надвірній відзначили День Героїв України

Історія і сучасність українського народу – це подвиг Героїв, які є взірцем самовідданої боротьби, самопожертви та патріотизму, Героїв, хто інтереси України та її державності поклали вище за власне життя, добробут і благополуччя своїх рідних та близьких і були вірними своїй ідеї до останнього подиху. Саме, 23