Тетяна Пришляк Народилася у Надвірній. Закінчила столичний виш, п’ятнадцять років пропрацювала журналістом ТРК «Надвірна». Кар’єра складалася вдало і, зрештою, виросла до посади головного редактора. Та після парламентських виборів 2012 року остаточно зрозуміла: Україні потрібні зміни і лише засобами журналістики їх не досягти.

– Тетяно, Вас знають у Прикарпатті як громадську активістку, що змусило йти у політику?

– У громадському русі я з 1996 року. До людей ВОЛІ мене привела зміна світосприйняття після першого Майдану. Я пам’ятаю, як у 2004-2005 роках люди мали велике емоційне піднесення, а потім – зневірилися. Адже зміни не настали і до влади повернувся Янукович. Тоді я гостро зрозуміла, що не можна займати пасивну позицію спостерігача. Другий Майдан сприйняла як ще один шанс змінити країну. Шанс, який не можна втратити.

Сьогодні виступаємо за люстрацію, довкола ідеї повного очищення влади гуртуємо інших людей. Але ми бачимо, як поступово після Революції Гідності відбувається контрреволюція. Скажіть, що змінилося у Прикарпатті? Надто серйозні претензії маємо щодо недавніх кадрових призначень на рівні області у державному підприємстві «Укрпошта» та департаменту охорони здоров`я, а також до нині чинних керівників обласних управлінь Держкомзему і Держліс­агентства. Питання риторичні. Адже жодні закони не допоможуть, якщо немає політичної волі очищування Прикарпаття від корупціонерів.

– Хто Ваші однодумці та однопартійці?

– Люди ВОЛІ – це, перш за все, патріоти, котрі мають тверду позицію, щиро вірять у майбутнє України. Наші люди не були у «регіоналах», на керівних посадах у комуністичних партіях, не скакали з партії в партію, як це роблять політичні авантюристи. Кожен майбутній партієць підписує люстраційну декларацію.

Ми з моїми однодумцями були активними учасниками Революції Гідності у рідному місті, а після Майдану почали формувати громадське середовище навколо ідеї люстрації, зміни влади, покарання прислужників минулого режиму. І, звичайно, активно спілкувалися з громадським центром Майдану. Ми з прикарпатцями підтримували закон про люстрацію і наших політичних лідерів – Юрія Дерев’янка, Ірину Суслову, Ольгу Галабалу та програму «Національний кадровий резерв». Ми не можемо сьогодні вигукувати одні популістські гасла, саме ця програма передбачає відкритий кадровий реєстр і прозорий конкурс на усі посади в органи державної служби.

– Яке головне завдання людей ВОЛІ Надвірної?

– Наші партійці і наша організація займають активну громадську позицію у місті і районі. Головне завдання для нас – захист інтересів громади і кожного українця, який щодня стикається з несправедливістю і корупцією. Серед людей ВОЛІ є чимало юристів, котрі допомагають учасникам АТО відстояти своє право на пільги, оформити посвідчення учасника бойових дій, допомагають рідним. До нас звертаються за допомогою і жителі сусідніх сіл. Прикладом того, як спільно громада може вирішувати проблеми людей, стало звільнення з посади директора Назавизівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ярослава Будзака, під час керівництва якого допущено розкрадання майна недобудованого навчального закладу.

Активісти «ВОЛІ» у м. Надвірна відстояли продаж земельних ділянок за ринковою ціною, наполягаючи на зміні нормативно-грошової оцінки землі. Таким чином, з продажу земельних ділянок бюджет міста додатково отримав майже 50 тис. грн.

Також спільно з громадськістю ми завадили реєстрації осередку ПП «Опозиційний блок» у Надвірнянському районі. Нашу заяву про це підтримала сесія районної ради. Виступили проти повернення старорежимних політичних сил імені Януковича та категорично проти спроби легалізувати осередок політичної сили, прибічники якої причетні до пролиття крові на Майдані і на сході України.

– Чи нові політичні сили приведуть нових лідерів, які зможуть змінити систему?

– Сьогодні чимало людей розчаровані, але нам варто розуміти, що місцеві вибори – це єдиний законний механізм прийти до влади і розпочати зміни. І єдина політична сила, яку я хотіла б представляти – це партія «ВОЛЯ». Тут я знайшла однодумців. Серед них чимало відчайдушних людей, які вже сьогодні змінюють країну на своєму рівні, які викривають корупційні схеми у державних органах. Тільки повна зміна політичної системи і прихід нових політичних сил може щось змінити, аби всі жертви українського народу не виявились марними.

Тетяна ДОРОШЕНКО «Народна Воля»

Додати коментар