7 квітня християни відзначають одне з найвеличніших Богородичних свят – Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Саме в цей день Ангел Господній приніс благу вість Діві Марії, сповістив їй про народження Спасителя світу. Парафіяни Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії у м.Надвірна святкують 7 квітня храмовий празник. Цьогорічне храмове свято в м.Надвірна було особливе, адже святкове богослужіння правилось під звучання дзвонів карильйону.

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Карильйон – це ударний музичний інструмент, що являє собою набір точно налагоджених дзвонів з механічним керуванням. На карильйоні грають вручну за допомогою спеціальної клавіатури, сполученої зі дзвонами і розташованої поруч. У випадку фортепіанної системи клавіш це дає змогу виконувати не лише передзвін, а й складні музичні твори. В Україні є тільки декілька карильйонів: дзвіниці Михайлівського Золотоверхого собору, Спасо-Преображенського собору в Києві, Гошівський карильйон, а також пересувний, створений братами Сергієм і Леонідом Ботвінками.

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Саме звучання останнього мали змогу почути надвірнянці та гості нашого міста. Релігійні твори та мелодії українських народних пісень на ньому виконувала Ірина Рябчун із Києва. Пані Ірина – поки єдина в Україні жінка карильйоністка. На незвичних дзвонах грає 9 років. Спеціальну освіту здобула у Бельгії.

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Декан Надвірнянський Андрій Бакота привітав всіх зі святом та висловив щиру подяку міському голові Зіновію Андрійовичу та директору ДП «Надвірнянське лісове господарство» Руслану Осташуку за організацію та надання можливості почути твори сакрального мистецтва у звучанні дзвонів карильону біля Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії.

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Храмове свято в Надвірній під звучання карильйону

Дивіться також:

В Надвірній продовжується ремонт доріг

Один з напрямків роботи Надвірнянської міської ради є утримання доріг комунальної форми власності, шляхом проведення комплексу робіт, в результаті яких підтримується належний транспортно-експлуатаційний стан

Надвірна відзначила День Героїв України

Сьогодні біля пам’ятного знаку Героям УПА Марті і Миронові Свідрукам відбулись заходи з відзначення Дня Героїв України за участі представників районної та місцевої влади, вояків районного проводу Братства ОУН-УПА,

Легкоатлетичний крос в Надвірній

Сьогодні, 19.05.2017 року, на міському озері в м. Надвірна відбувся легкоатлетичний крос, який провів ГО "Просвіта". Участь в кросі взяли учні загальноосвітніх шкіл району, Надвірнянський коледж НТУ, ПТУ 11 та
Якщо у Вас є інформація яку можна додати в цей розділ або ви бажаєте видалити/відредагувати інформацію яка вже опублікованна, прохання зв’язатися з адміністратором сайту. Адміністрація не приймає на себе зобов'язань по перевірці, зміні та контролю інформації, не гарантує й не несе відповідальності за достовірність інформації, її законність, якість та відповідність конкретним запитам і потребам користувачів Сайту.

Додати коментар

Захисний код
Оновити